Dlaczego warto jeść miód?
Miód jest powszechnie znanym, jednak chyba trochę zapomnianym i odsuniętym na dalszy plan składnikiem zdrowej diety. Z czego się składa, jakie ma własciwości i dlaczego warto go jeść? Polecani dietetycy
Podobne artykuły
W klimacie świątecznych przepisów
Jutro Mikołajki! A to oznacza, że oficjalnie wkraczamy w świąteczny klimat — pełen aromatycznych przypraw, rozgrzewających smaków i odrobiny (zdrowej!) słodkości. W naszym Gabinecie już czuć tę wyjątkową atmosferę, dlatego przygotowaliśmy dla Was i dla naszych Pacjentów pyszne, świąteczne przepisy.
Chcemy pokazać, że w okresie świątecznym wcale nie trzeba rezygnować z ulubionych smaków — wystarczy odrobina kreatywności i kilka zdrowszych zamienników, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego :)
Dlaczego warto zasięgnąć porady dietetyka przed rozpoczęciem diety?
Rozpoczęcie diety najczęściej kojarzy się z modyfikacją jadłospisu i ograniczeniem kaloryczności posiłków. W praktyce proces ten może jednak wiązać się z niepożądanymi skutkami, jeżeli nie uwzględnia indywidualnych potrzeb organizmu, stanu zdrowia oraz dotychczasowego sposobu żywienia. Dlatego coraz częściej podkreśla się znaczenie profesjonalnego przygotowania do wprowadzania zmian żywieniowych. Osobą posiadającą kwalifikacje do przeprowadzenia takiej analizy jest dietetyk, który zajmuje się oceną sposobu odżywiania oraz jego wpływu na funkcjonowanie organizmu.
Dlaczego mamy problem ze zmianą nawyków żywieniowych?
W ostatnich latach zdrowy styl życia jest preferowany społecznie. Przekazy zdrowotne w mediach upowszechniają wiedzę i pozytywne postawy w stosunku do zdrowia. Racjonalne odżywianie jest podstawową kategorią zachowań zdrowotnych, ale pomimo akceptowania jego znaczenia, ciężko jest podjąć działania w tym kierunku, czyli „z jednej strony chcę czegoś, ale z drugiej strony nic w tym kierunku nie robię a w sumie to może samo się zrobi”.