Dieta sezonowa

Czy wiesz, że urozmaicona dieta, bogata w żywność ze wszystkich grup produktów spożywczych to gwarancja dostarczenia do organizmu potrzebnych mu składników odżywczych? A tym samym gwarancja Twojego zdrowia?

Rozwiązania dla każdego

Jeśli posiadasz wiedzę na temat żywienia i stosujesz prawidłowe jego zasady w swoim życiu, jednak Twoje menu jest monotonne i chciałbyś je urozmaicić, jadać ciekawiej i zdrowiej chętnie Ci w tym pomożemy. Zapraszamy do skorzystania z oferty diet sezonowych. Odpowiednio zbilansowane a tym samym zawierające składniki odżywcze, pełne sezonowych produktów, proste w przygotowaniu. Na pewno wzbogacą Twoje menu i pomogą zachować Ci zdrowie i dobrą kondycję.

Czym jest dieta sezonowa?

Coraz częściej można usłyszeć o jedzeniu produktów, które są najlepiej dostępne w różnych porach roku. Wszyscy wiemy, że wiele produktów takich jak warzywa, owoce i inne zmieniają ceny w zależności od okresu i tygodnia. Weźmy pod uwagę, np. pomidory lub brzoskwinie - nawet przechadzając się alejkami supermarketów można zauważyć, są jest ich więcej w danych okresach. Są wówczas też tańsze i zwyczajnie lepsze – jest to związane z cyklem kwitnienia oraz owocowania. Pomidory i brzoskwinie nie są tak dobre w zimę jak w czerwcu, lipcu i sierpniu. Czemu o tym mówimy? Bo właśnie na tym opiera się dieta sezonowa!

To nie tylko trend

Coraz więcej restauracji, w tym również tych eleganckich i docenianych przez krytyków, opiera swoje dania na takiej kuchni. Nie jest to tylko wygoda (wówczas jest duży wybór danych produktów a ich ceny niższe), ale również chęć brania z natury tego, co najlepsze. W związku z tym, późną wiosną możemy cieszyć się botwinką i pysznymi szparagami, wczesnym latem – ogórkami (w szczególności małosolnymi), młodą kapustą czy też deserami z truskawkami, jesienią - grzybami, a zimą - potrawami z ziemniaków czy też kiszonkami.

Dieta bazująca na porach roku

Gabinet może świadczyć wsparcie, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniego jadłospisu, który będzie brał pod uwagę sezonowość owoców, warzyw i innych produktów takich jak chociażby grzyby. Pomoc będzie uwzględniała nie tylko informacje o tym, kiedy dane produkty są najlepsze, ale również w jaki sposób przygotować je na różne sposoby tak, aby zawierały pełny pakiet wartości odżywczych. Zachęcamy do skorzystania z bogactwa pór roku.

Skontaktuj się z nami i wspólnie ustalimy, który wariant diety sezonowej będzie dla Ciebie najlepszy.
Przykładowa dieta Regulamin Zobacz cennik
Elżbieta Gmurczyk
Praktyczne rady na zakupy
Praktyczne rady na zakupy