Zmieniamy dietę na... zimową!

Robi się coraz chłodniej, zima w pełni króluje już zarówno w pogodzie, jaki i na naszych stołach. Na co warto zwrócić uwagę w diecie, aby nie przybrać dodatkowych, zupełnie niepotrzebnych kilogramów, mieć silny układ odpornościowy i dobry humor?


Oto kilka rad!
1) Stosuj prawidłowe nawyki żywieniowe: regularne jedzenie, niepodjadanie między posiłkami, odpowiednie ilości i prawidłowe nawodnienie organizmu – to “podstawowe” podsatwy, o których nie można zapomnieć!

2) Wykorzystaj sezonowe warzywa i owoce, np. dynia, warzywa korzenne, jabłka, śliwki, gruszki.

3) Spożywaj 1-2 porcje pokarmów zawierających pełnowartościowe białkowo dziennie (ryby, drób, jajka, produkty mleczne)

4) Wybieraj zdrowe tłuszcze, np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy, pestki dyni, orzechy

5) Nie podjadaj między posiłkami - rozgrzewaj się ciepłymi napojami: ziołową lub imbirową herbatą z przyprawami.

6) Dodaj nowe przyprawy, nie odmawiaj ostrych (jeśli nie ma przeciwwskazań) - mają one pozytywny wpływ na mikrokrążenie i pomagają utrzymać ciepło

7) Nie nadużywaj alkoholu - nie jest najbezpieczniejszy sposób na utrzymanie ciepła
Autor:

Podobne artykuły

Ciastka owsiane oraz produkty typu fit – co tak naprawdę się w nich kryje?

Widząc na półkach w sklepie ciastka owsiane, produkty typu light czy ,,fit’’ batony sięgamy po nie z myślą, że nie zgrzeszyliśmy. Często natomiast okazuje się, że produkty te mają obniżoną zawartość tłuszczu rekompensując to znacznie większą ilością cukru w składzie.

Czy napój energetyczny rzeczywiście dodaje energii?

Na co dzień żyjemy bardzo szybko, może aż za szybko. Wpadliśmy w gonitwę, której rytm narzuca wartki prąd codzienności. Praca zawodowa, w której wymagający szef tylko czeka na nasze potknięcie, w domu lista zadań, która nie ma końca, kontra brak czasu na wypoczynek i relax, który pomógłby odnaleźć równowagę. Zatem. jak radzą sobie ludzie, biorący udział w tej życiowej sztafecie. aby przetrwać i wyrażając się kolokwialnie " ogarnąć" tę szarość życia codziennego? Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać - coraz częściej sięgamy po popularnie nazywane energetyki. Czym są i jak działają na organizm? Czy faktycznie wspomagają czy są obciążeniem dla naszego ciała?

Jak nie przytyć w Święta czyli dekalog bożonarodzeniowej rozpusty

Czas świąt to jak wiadomo okres pokus, różnych odstępstw, grzechów dietetycznych mniejszych i większych, dlatego trzeba wdrożyć w życie" dekalog świątecznej rozpusty" :) Dekalog ten nie pozwoli nam tak do końca zatracić się w bożonarodzeniowych tradycyjnych daniach oraz ulec świątecznemu obżarstwu ;)