Truskawki - co warto o nich wiedzieć?

Lato to idealny czas na wykorzystanie korzystnych właściwości truskawek. Te słodkie, sezonowe owoce są bogate w witaminy, składniki mineralne, przeciwutleniacze (antocyjany) oraz błonnik pokarmowy.


Polecani dietetycy

Jedną z zalet truskawek jest to, że redukują stres oksydacyjny, przez co spowalniają starzenie się organizmu. Odpowiadają za to związki fenolowe oraz witamina C, która działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwdziała zakrzepom krwi, co chroni przed powstawaniem problemów żylnych oraz tzw. „pajączków” na skórze.

Związki fenolowe wspierają elastyczność nabłonków naczyń krwionośnych. Zachowują odpowiednią jędrność, dzięki czemu skóra, a zwłaszcza cera są odżywione oraz promienne.

Truskawki to doskonały zamiennik słodyczy latem, który na dodatek jest bogactwem "dobrych" składników w diecie, dlatego w sezonie warto wprowadzić je do jadłospisu.

Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Czas na bulwy - seler

Bardzo popularny, zdrowy, niskokaloryczny a jednocześnie nie doceniany w polskiej kuchni. Kiedyś wierzono, że przynosi szczęście a nauka dowiodła, że jego spożywanie zapewnia urodę, zdrowie i długowieczność. O kim mowa ? O selerze rzecz jasna. Jest to warzywo znane od wieków, dostępne na każdym straganie, w każdym sklepie, jednak czy jesteśmy świadomi jego właściwości i cennego źródła witamin i składników odżywczych? Wydaje się, że nie, dlatego czas to zmienić! Poznajcie selera! :)

Zdrowe śniadanie to podstawa!

Zdecydowanie już za nami ciężkie, deszczowe i zimne majowe dni, my w ciągłym pośpiechu, bez chwili czasu dla siebie.
Jednak przypominamy, że w całej tej gonitwie dnia codziennego nie możemy zapominać o najważniejszym - o śniadaniu!

Mała czarna, czyli kilka słów o kawie

Miliony ludzie na całym świecie zaczynają dzień od kawy. Jedni piją czarną, inni z mlekiem, kolejni z syropami i przyprawami. Ile gustów, tyle wariacji na temat tego napoju.

Anna Huma - Nande
Czym są antocyjany i dlaczego warto włączyć je do diety?
Czym są antocyjany i dlaczego warto włączyć je do diety?