Truskawki - co warto o nich wiedzieć?

Lato to idealny czas na wykorzystanie korzystnych właściwości truskawek. Te słodkie, sezonowe owoce są bogate w witaminy, składniki mineralne, przeciwutleniacze (antocyjany) oraz błonnik pokarmowy.


Polecani dietetycy

Jedną z zalet truskawek jest to, że redukują stres oksydacyjny, przez co spowalniają starzenie się organizmu. Odpowiadają za to związki fenolowe oraz witamina C, która działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz przeciwdziała zakrzepom krwi, co chroni przed powstawaniem problemów żylnych oraz tzw. „pajączków” na skórze.

Związki fenolowe wspierają elastyczność nabłonków naczyń krwionośnych. Zachowują odpowiednią jędrność, dzięki czemu skóra, a zwłaszcza cera są odżywione oraz promienne.

Truskawki to doskonały zamiennik słodyczy latem, który na dodatek jest bogactwem "dobrych" składników w diecie, dlatego w sezonie warto wprowadzić je do jadłospisu.

Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Co zrobić, żeby przytyć?

Ze względu na wciąż rosnący problem nadwagi i otyłości, porady dietetyczne zazwyczaj kierowane są do osób chcących zgubić zbędne kilogramy i zredukować tkankę tłuszczową. Wśród nas są jednak osoby mające odwrotny problem - zbyt niską masę ciała w stosunku do wzrostu. Przyczyny niedowagi mogą być różne.

Mleka roślinne - czy warto je spożywać?

Najczęściej spożywanym rodzajem mleka w codziennej diecie przede wszystkim dzieci, ale także i dorosłych jest oczywiście mleko krowie. Zdecydowanie rzadziej do jadłospisu wprowadzane jest mleko także zwierzęce -  kozie, które ma wiele walorów zdrowotnych ale trzeba pamiętać, że odznacza się także charakterystycznym zapachem i smakiem.

Zalety wege diety

Wegetarianizm to model żywienia wykluczający spożycie mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego.

Elżbieta Gmurczyk
Praktyczne rady na zakupy
Praktyczne rady na zakupy