Dlaczego śniadanie jest ważne?

Temat poruszany już wiele razy, ale okazuje się, że cały czas wiele osób ma z tym problem i zapomina o spożywaniu śniadania, które jak mawiali nasi rodzice "jest najważniejszym posiłkiem dnia"


Konsekwencją pomijania tego posiłku może być zwiększona chęć na wysokokaloryczne oraz obfite w tłuszcz produkty i przekąski w ciągu dnia. Śniadanie zapewnia energię do funkcjonowania od rana, zmniejsza napięcie emocjonalne w dalszych godzinach dnia oraz zapobiega rozdrażnieniu i bólom głowy. Dzięki temu każdy może lepiej skoncentrować się na pracy lub nauce. Pierwszy posiłek jest szczególnie istotny dla najmłodszych: wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, rozwój intelektualny oraz zdolnośćz apamiętywania informacji. Remedium na brak czasu rano na przygotowywanie śniadania jest zrobienie tego wieczorem. Nocna owsianka, kanapki z pastą warzywną, samodzielnie przygotowane placuszki, wrapy, pełnowartościowe sałatki mogą być przechowane w lodówce, aby następnie zapewnić nam dobry początek dnia.

Kilka prostych i pysznych przepisów na śniadania:
  • Owsianka z owocami - 4 łyżki płatków owsianych, 1 szklanka napoju roślinnego / mleka 1,5-2%, 1 szklanka malin / borówek/truskawek, 1 kostka gorzkiej czekolady, 1 łyżeczka orzechów włoskich.
  • Kanapki z groszkowym pesto - 2 kromki chleba razowego, groszkowe pesto (4 łyżki zielonego groszku, 1-2 ząbki czosnku, 1 łyżka oliwy z oliwek, pieprz, sól), porcja świeżych warzyw np. papryka, ogórek, pomidor.
  • Twarożek z rzodkiewką i ogórkiem - 1 opakowanie serka wiejskiego light, 2-3 rzodkiewki, 1 ogórek gruntowy, pieprz, sól. Polecamy zjadać z pieczywem razowym.
Autor:

Podobne artykuły

Czym jest i skąd się bierze witalność organizmu?

Wewnętrzna energia nazywana jest popularnie witalnością. Gdzie jej szukać aby dostarczyć sobie pełen pakiet wigoru, werwy oraz zapału? Sprawdźmy:)

Wakacje się skończyły... ale Twoje zdrowie nie ma przerwy

Wrzesień to dla wielu z nas czas powrotów – do pracy, szkoły, obowiązków i codziennej rutyny. Po miesiącach grillów, lodów, gofrów, drinków i innych przyjemności łatwo zapomnieć, że nasz organizm nie ma przycisku pauza. Cóż robić...znów trzeba zadbać o siebie.

Witamina D – jak wykorzystać okres letni na uzupełnienie jej niedoboru?

Czas od maja do września, kiedy występują słonecznie dni, to najlepszy okres na uzupełnienie w naszym organizmie witaminy D, na której niedobór cierpi około 90% polskiego społeczeństwa.