
Pewnie wiele przyszłych mam zastanawia się nad odpowiedzią na to pytanie. A brzmi ona: ani nie za dużo, ani nie za mało. Wszystko zależy od tego ile ważyłyśmy w momencie poczęcia. Znając swoją masę ciała i wzrost wystarczy policzyć BMI a następnie na jego podstawie określić prawidłowy przyrost masy ciała.
Trochę teorii:
BMI przed ciążą < 18,5 to przyrost 12,5-18,0 kg
BMI przed ciążą 18,5-24,9 to przyrost 11,5-16,0 kg
BMI przed ciążą 25,0-29,9 to przyrost 7,0-11,5 kg
BMI przed ciążą powyżej 30 to przyrost 5,0-9,0 kg
Zalecany przyrost masy ciała w ciąży bliźniaczej wynosi 16,5-20 kg. Także tyjmy, ale zdrowo i rozsądnie :).
Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, które jest odchodzone co roku 22 marca.
Powołane zostało w czasie konferencji "Szczyt Ziemi 1992 (UNCED)" w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.
Brzmi bardzo dramatycznie ale spokojnie nie będzie tak strasznie ;) Nie trzeba szukać "Artura, który uratuje Gwiazdkę" ani "Renifera Niko, który ratuje święta" :) My po prostu chcemy Wam zaproponować kilka pomysłów, które sprawią, że święta będą po prostu szczuplejsze, co wcale nie oznacza, że mniej smaczne. Jeśli są jakieś substytuty, które będą
zdrowsze a można nimi zastąpić pewne składniki naszych znanych i co roku spożywanych tradycyjnych potraw przy świątecznym stole, to czemu tego nie zrobić?
Bez względu jak bardzo rozwija i rozwijać się będzie medycyna, jak wiele leków w postaci tabletek na nadwagę i otyłość, wyprodukuje przemysł farmaceutyczny w podejściu do mądrego odchudzania nie zmieni