Kobieta w ciąży też człowiek i czasami może mieć ochotę na "coś alkoholowego" :). Pytanie tylko czy może sobie na to pozwolić? Raczej nie. W tym okresie zaleca się całkowitą rezygnację z alkoholu. Przenika on bowiem barierę krew - łożysko i oddziaływuje szkodliwie na płód. Może spowodować jego niedotlenienie, upośledzenie wzrostu i rozwoju czy wystąpienie FAS, czyli płodowego zespołu alkoholowego.
Ten ostatni z kolei objawia się: zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego, wadami rozwojowymi serca, opóźnieniem wzrostu oraz drobnymi wadami rozwojowymi twarzy u dziecka. A co w takim układzie z piwami bezalkoholowymi? Te, które w swoim składzie zawierają 0,0% alkoholu jak najbardziej ciężarna może pić. W przypadku bezalkoholowych z zawartością alkoholu >0,5% należy uważać. Co prawda koniecznym byłoby wypicie ok. 9 takich piw naraz, aby uzyskać efekt normalnego piwa, ale lepiej dmuchać na zimne...
Pycha . Przypuszczam, że większość z nas darzy ją wielką miłością. Sama też czasami chętnie sięgam po coś czekoladowego. O jej wpływie na zdrowie kolejnym razem a dziś kilka ciekawostek na temat tego smakołyku.
Każdy, kto rozpoczyna przygodę z dietą, zaznajomił się z pewnością także z tzw. pojęciem efektu jo-jo. Mit czy prawda? Czy każda dieta musi zakończyć się efektem jo-jo? Czym właściwie jest to zjawisko i jak jemu zapobiec? Porady i jednocześnie wskazówki poniżej:) Ale najpierw kilka podstawowych pytań :)
Jaką masz strategię na dietę w ferie? Czy odpuszczasz z zamiarem spontanicznego korzystania również i z kulinarnych atrakcji wyjazdu, a z wagą "powalczysz" potem? Czy też z niezmiennym zacięciem do dbania o linię podejmiesz wyzwanie utrzymania się w ryzach diety?