
Truskawki słyną również z dużej zawartości flawonoidów - związków, które między innymi chronią przed rozwojem chorób nowotworowych, chorób sercowo - naczyniowych oraz szybkim starzeniem się skóry. Ponadto dostarczają błonnika pokarmowego, który reguluje pracę przewodu pokarmowego. Świetnie nadają się również jako element diety odchudzającej ze względu na niską kaloryczność.
Po zjedzeniu nawet niewielkiej ilości owoców u osób uczulonych mogą pojawić się wysypki skórne, bóle w jamie brzusznej, swędzenie, a także obrzęk twarzy. W takim przypadku należy całkowicie zrezygnować z ich spożywania.
Otyłość zaliczana jest do najszybciej szerzących się chorób cywilizacyjnych na świecie.
Definiowana jest jako stan patologicznego wzrostu tkanki tłuszczowej, prowadzący do zwiększonego ryzyka rozwoju wielu chorób przewlekłych, m.in. schorzeń sercowo-naczyniowych, cukrzycy typu 2, czy insulinooporności.
Ostatnio w radiu słyszałam audycję dotyczącą truskawek a dokładniej mówiąc sposobu ich jedzenia. Słuchacze wypowiadali się w jakiej postaci najczęściej jedzą te owoce. Wygrały truskawki z cukrem i koktajl truskawkowy. W związku z sezonem spróbujemy jednak wzbogacić nasze truskawkowe menu.
To zmora wszystkich szczupłych i tych bardziej puszystych, niskich i wysokich - cechy fizjonomii nie mają tu znaczenia. Jedno jest pewne - skórka pomarańczowa, bo tak popularnie nazywany jest cellulit, często jest powodem niezadowolenia z uwagi na chociażby walory estetyczne naszego ciała. Pocieszenie jednak niewątpliwie jest w postaci metod zapobiegania takim właśnie niedoskonałościom.