Ciastka owsiane oraz produkty typu fit – co tak naprawdę się w nich kryje?

Widząc na półkach w sklepie ciastka owsiane, produkty typu light czy ,,fit’’ batony sięgamy po nie z myślą, że nie zgrzeszyliśmy. Często natomiast okazuje się, że produkty te mają obniżoną zawartość tłuszczu rekompensując to znacznie większą ilością cukru w składzie.


Polecani dietetycy

Co więcej producenci ,,napychają” te produkty chemią, zagęstnikami, sztucznymi substancjami słodzącymi, by zachowały zgrabne kształty oraz smakowały, a które bezsprzecznie nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Bardzo często takie ,,fit’’ batony czy ciastka owsiane nie różnią się znacznie od tych tradycyjnych. W konsekwencji taka żywność może sprzyjać nabieraniu dodatkowych kilogramów. Dlatego najważniejsze przy wyborze produktów jest czytanie ich składu i etykiet. Im krótszy skład tym przeważnie jest on lepszy. Warto również spojrzeć na rodzaj tłuszczu użytego do produkcji danego wytworu.

W większości produktów niestety jest używany olej palmowy – tańszy, gorszej jakości. Podobnie przy czytaniu składu naszą uwagę powinna przykuć obecność słodzików jakimi są : syrop glukozowo – fruktozowy, aspartam i wiele innych. Mają one za zadanie przywrócenie atrakcyjności produktom po ich odcukrzeniu.

Zatem pamiętajmy zawsze sięgając po produkty typu ,,light’’ czy ,,fit’’ sprawdźmy ich skład!
Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Z czego robić nalewki zdrowotne?

Zima powoli puka do naszych drzwi:)  Temperatury coraz niższe, o zwykłe przeziębienie coraz łatwiej a infekcja położy nas do łóżka na minimum tydzień. I w tym miejscu należy sobie zadać ważne pytanie - czy jest coś, co nas uchroni lub jeśli się już przydarzy lżejsza wersja "wirusa ebola", szczególnie w przypadku mężczyzn, to czy jest coś naturalnego, co przywróci nam równowagę zdrowotną ? ;) Okazuje się, że jest. Samodzielnie zrobiona, o pięknym kolorze i cudownym aromacie - domowa, zdrowotna naleweczka ;) Mogę się domyślać, że na wielu Waszych twarzach pojawił się uśmiech :) Aby zaspokoić Wasz apetyt na zdrowie, sprawdźmy jaka nalewka sprawdzi się na konkretną przypadłość ;)

Sezon na leszcza czyli dlaczego warto jeść ryby?

Rozpoczęły się wakacje, pogoda do tej pory zapewniała nam najbardziej upalne lato od lat. A jak upały, to wszyscy gromadnie podążają nad polskie morze aby nabrać nieco brązowej opalenizny, wykąpać się w Bałtyku, pospacerować po plaży ale i ... zjeść rybę:)

Przyczyny i rodzaje otyłości

Otyłość zaliczana jest do najszybciej szerzących się chorób cywilizacyjnych na świecie.
Definiowana jest jako stan patologicznego wzrostu tkanki tłuszczowej, prowadzący do zwiększonego ryzyka rozwoju wielu chorób przewlekłych, m.in. schorzeń sercowo-naczyniowych, cukrzycy typu 2, czy insulinooporności.

Anna Huma - Nande
Czym są antocyjany i dlaczego warto włączyć je do diety?
Czym są antocyjany i dlaczego warto włączyć je do diety?