Chłodnik na talerzu - przepisy

Upałów ciąg dalszy a nam powoli kończą się pomysły co przygotować na posiłek w tak letni czas. Temperatura nie odpuszcza a przed nami wyzwanie, co przyrządzić, by sobie i naszym bliskim zaserwować orzeźwienie na talerzu... ? Jak sama nazwa wskazuje powinniśmy się nieco schłodzić... więc dlaczego nie skorzystać z szybkiej, pysznej i owocowej formy chłodników, które będą naturalnie słodkie, kolorowe i emanujące letnimi promieniami słońca. 


Polecani dietetycy

Minimum składników, maksimum smaku. Czego chcieć więcej ? Blendera Drogie Panie i Panowie ;) I będąc tak wyposażonym, możemy już przystąpić do przeglądu naszych wariacji chłodnikowych w różnorodnym ale niezwykle przyjemnym wydaniu :) A następnie sprawdźcie, dlaczego warto postawić latem na chłodnik ;) Udanej lektury:)

Wszystkie poniższe kompozycje podajemy na stół prosto z lodówki;)

WINNO - MIODOWY MELON
Chłodnik przygotowany na bazie 1 dużego, schłodzonego, dojrzałego melona zblendowanego z 1 kieliszkiem białego wina, łyżką miodu oraz sokiem z 1 cytryny.

PORZECZKOWO ORZECHOWA NUTA
Chłodnik przygotowany z 2 szklanek podgotowanej czarnej porzeczki,zblendowany z 250 g mleka kokosowego, prażone orzechy włoskie do dekoracji;

BIAŁE WINO BEZ PROCENTÓW
400 g białych winogron blendujemy z 1 litrem chudego mleka, sokiem z 2 limonek i skórką otartą z 2 limonek;

TRUSKAWKOWO-ARBUZOWA PRZYJEMNOŚĆ
300 g arbuza,300 g truskawek blendujemy z 50g mleka kokosowego; całość posypujemy prażonymi pistacjami.

CZARNY LAS
300 g jeżyn, 200 g borówek lub jagód, 200 g malin blendujemy na gładką masę, dolewając kieliszek czerwonego wina; ozdabiamy świeżymi listkami mięty.

SZARLOTKOWY MUS
5 soczystych, słodkich jabłek obieramy, podgotowujemy i blendujemy aby uzyskać konsystencję musu. Dodajemy nutę korzenną w postaci ulubionej przyprawy jabłkowej - cynamonu oraz goździków. Następnie masę mieszamy z 1 szklanką jogurtu naturalnego.

W WIŚNIOWYM SADZIE
500 g wydrylowanych wiśni blendujemy na gładką masę, łączymy z 500 g kefiru, 2 łyżkami miodu i kilkoma gałązkami tymianku lub lawendy.

PARA DOSKONAŁA - DUET JABŁKOWO - PORZECZKOWY
4 jabłka obieramy, podgotowujemy, dodajemy dwie garści czarnej porzeczki, blendujemy całość dodając odrobinę cukru waniliowego.

Dlaczego warto postawić na chłodnik?
- lekki, orzeźwiający posiłek bogaty w witaminy i składniki mineralne płynące wprost z cudownie letnich i pysznych owoców;
- zdrowy, nie traci swoich cennych właściwości podczas obróbki cieplnej;
- niskokaloryczny;
- wygodna forma- talerz takiego chłodnika można zamienić na wersję do picia, a tą z kolei spożyć w każdym dogodnym miejscu - w pracy, w parku, nad wodą podczas letniego wypoczynku;
- możliwość kreacji smaku w zależności od tego na co mamy ochotę, ważne by składniki były świeże i dobrze schłodzone.

Przyjemnych chwil pełnych wakacyjnego smaku lata ! :)

Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Sztuka odmawiania, czyli jak przetrwać Święta?

Przed nami Boże Narodzenie. Pacjenci, szczególnie Ci z insulinoopornością, których zresztą obserwujemy coraz więcej, zaczynają poruszać problem Świąt w tym kwestię jak w grzeczny sposób odmówić kolejnej dokładki czy porcji kolejnego dania. A to babci będzie przykro, ciocia się obrazi a poza tym nie wypada grymasić „w gościach”.

Recepta na długowieczność :)

Brzmi dobrze :) Może ktoś kiedyś wymyśli złoty środek na długowieczność, ale na takie rozwiązanie musimy z pewnością jeszcze chwilę zaczekać :) Z resztą gdyby każdy żył 100 lat a może i więcej, życie byłoby spektakularnie nieprzewidywalne, dające mnóstwo możliwości, z pewnością o kilka lat więcej możliwości niż w dzisiejszych czasach ... tylko pytanie jak z tych możliwości korzystać pełnią sił ... skoro zdrowie już nie to ;) Dziś podpowiemy Wam, jakie produkty powinny być włączone do
codziennego menu, aby przedłużyć sobie życie o kilka ładnych lat w zdrowiu i dużej sprawności dzięki zdrowej diecie:)

Jak kupować owoce morza?

Przede wszystkim rozsądnie, czyli ze znanego źródła. Po drugie trzeba mieć pewność, że są świeże. Gdy kupujemy żywe owoce morza wystarczy ocenić ich aktywność. Zwinięte i nieruchome - nie, poruszające się - tak. 

Jolanta Czepułkowska
Odchudzanie. Jak nie zrobić sobie krzywdy?
Odchudzanie. Jak nie zrobić sobie krzywdy?