
Lato zbliża się ku końcowi, niestety. A wraz z nim powoli znikają sezonowe owoce. Proponuję wykorzystać je do maksimum, póki jeszcze są. Następne dopiero za rok. Oto kilka przepisów ? smacznych, zdrowych i przyjemnych w smaku
Twarożek z brzoskwinią/nektarynką [1 porcja] - 1 opakowanie serka wiejskiego light, 1 średnia brzoskwinia/nektarynka, 1 łyżeczka rodzynek, 1 łyżeczka płatków migdałowych, cynamon. Brzoskwinię/nektarynkę drobno pokroić. Płatki migdałowe uprażyć na suchej patelni. Serek połączyć z brzoskwinią/nektarynką. Dodać rodzynki i płatki migdałowe. Posypać cynamonem. Jeszcze raz wymieszać.
Koktajl jagodowy/borówkowy z konfiturą [1 porcja] - płatki owsiane, 1 szklanka jagód/borówek, 1 opakowanie jogurtu naturalnego, 1 łyżeczka konfitury. Do jogurtu dodać jagody, płatki i konfiturę. Wszystko razem wymieszać.
Owsianka z brzoskwinią i tymiankiem [1 porcja] - płatki owsiane, 1 szklanka mleka 1,5%, 1 średnia brzoskwinia, 1 łyżeczka tymianku, cynamon, kardamon, imbir. Brzoskwinię pokroić w kostkę. Do mleka dodać cynamon, imbir i kardamon. Wymieszać i zagotować. Do wrzącego mleka dodać płatki, wymieszać. Gotować stale mieszając. Gdy owsianka zacznie gęstnieć dodać brzoskwinię i tymianek. Całość jeszcze raz wymieszać i gotować aż brzoskwinia będzie miękka.
Placki z borówkami [1 porcja] - 2 łyżki mąki, 1 jajko, pół szklanki mleka 1,5-2%, pół łyżeczki proszku do pieczenia, 1 szklanka borówek, 1 łyżka oliwy z oliwek, 1 łyżeczka miodu, 1 łyżeczka orzechów. Borówki połączyć z miodem. Wymieszać. Mąkę, jajko, mleko, proszek do pieczenia i orzechy połączyć ze sobą. Wymieszać. Smażyć na oliwie. Posypać borówkami wymieszanymi z miodem.
Naleśniki z brzoskwiniami i wiórkami kokosowymi [1 porcja] -ciasto na 2 naleśniki: pół szklanki mleka 1,5%, 1 jajko, 4 łyżki mąki, 2 łyżki wody. Farsz do 1 naleśnika: 1 średnia brzoskwinia, 1 łyżeczka wiórków kokosowych. Składniki ciasta połączyć ze sobą i zmiksować. Odstawić i przygotować farsz. Brzoskwinię drobno pokroić. Połączyć z wiórkami kokosowymi. Wymieszać. Na usmażonym naleśniku położyć warstwę nadzienia.
Smacznego
Osoby, które regularnie sięgają po owies dbają o prawidłową pracę swojego przewodu pokarmowego. Owies jest bardzo ważnym źródłem błonnika pokarmowego w naszej diecie, a zwłaszcza jego rozpuszczalnej frakcji.
Powoli wkraczamy w okres jesienno-zimowy, kiedy to jesteśmy narażeni na różne infekcje i przeziębienia. Będziemy zmagać się z obniżoną odpornością i gorszym samopoczuciem. A gdyby tak wzmocnić się na ten czas za pomocą diety?
Posiłki muszą być spożywane regularnie, począwszy od zdrowego, pełnowartościowego śniadania, aby zapewnić organizmowi materiał do pracy na cały dzień, nie powodując zbędnego odkładania tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Jak powinno wyglądać śniadanie i co zrobić, kiedy rano nie mamy wystarczająco dużo czasu na przygotowanie zdrowego posiłku?