Praktyczne rady na zakupy

Często zakupy to działanie, które musi być wykonane „na szybko”, w pośpiechu, bez większego zastanowienia, niejednokrotnie bez listy produktów.


Polecani dietetycy

Warto wykonać swoje notatki, by wśród wielu propozycji marketowych nie zapomnieć, po co tak naprawdę przyszliśmy i wybierać przypadkowe produkty.

Nawet bardzo ogólne zaplanowanie posiłków na najbliższe dni pomoże w doborze rzeczy, z których przyrządzimy smaczne i zdrowe jedzenie. Umożliwi to zapobieganie wyrzucania i marnowania żywności, który to aspekt w dzisiejszych czasach jest istotnym problemem.

Wybierając się do sklepu warto być najedzonym, aby zapobiec kupowaniu żywości pod wpływem głodu oraz emocji, co ma wielki wpływ na wybieranie niezdrowych przekąsek oraz gotowych posiłków z niekoniecznie wartościowym składem.

Każdego kusi wchodzenie do alejek ze słodyczami oraz słonymi przekąskami. Jeśli tylko mamy możliwość omijajmy je. Warto być również świadomym, że umiejscowienie batoników przy kasach sklepowych to sprytny zabieg marketingowy, który ma spowodować, że konsument podczas czekania w kolejce będzie nabierał ochoty na kolejne smakołyki. Nie warto wystawiać się na widok atrakcyjnie wyglądających ciasteczek czy nowego smaku chipsów. Dobrze jest wtedy wziąć głębszy oddech i przypomnieć sobie, że nasze zdrowie jest ważniejsze niż chwilowa przyjemność.

Warto przy tym zachować zdrowy rozsądek, by produkty te nie stały się czymś „zakazanym”, ponieważ takie myślenie może skłaniać do jeszcze większej chęci na te przekąski. Najważniejszy jest umiar, ponieważ należy pamiętać, że raz na jakiś czas nikomu nie szkodzi.
Autor:
Podziel się na Facebook`u

Podobne artykuły

Jak przeciwdziałać efektowi jo-jo?

Każdy, kto rozpoczyna przygodę z dietą, zaznajomił się z pewnością także z tzw. pojęciem efektu jo-jo. Mit czy prawda? Czy każda dieta musi zakończyć się efektem jo-jo? Czym właściwie jest to zjawisko i jak jemu zapobiec? Porady i jednocześnie wskazówki poniżej:) Ale najpierw kilka podstawowych pytań :)

Zdrowe koktajle z owoców sezonowych - przepisy

W sezonie letnim sady i ogrody dostarczają nam mnóstwo pysznych owoców, z których możemy przygotować smaczne koktajle – są one źródłem sił witalnych i orzeźwienia w upalne dni. Koktajle doskonale sprawdzą się również w roli pełnowartościowych dietetycznych przekąsek. Oto dwa proste przepisy!

Poznaj swojego dietetyka - wywiad z Małgorzatą Łyżniak

Dziś proponujemy niecodzienny post pod hasłem " Poznaj swojego dietetyka" :) Warto wiedzieć "z kim ma się do czynienia" podczas tak wyboistej drogi, jaką jest dieta, dlatego dziś przybliżamy postać wyjątkową ;) Wyjątkowo uśmiechnięta, wyjątkowo energiczna, wyjątkowo ... szczupła ;))) Małgorzata Łyżniak - poznajcie najlepszego dietetyka w mieście, założycielkę, managerkę i właścicielkę Gabinetów Dietetycznych "Przyjemność Jedzenia";)
Spotykamy się w zaciszu domowym, aby zadać kilka pytań, które pozwolą Wam lepiej poznać Gosię, tym razem od strony prywatnej ;) Zaczynamy pytać ! :)

Elżbieta Gmurczyk
Diety sokowe. Czy są korzystne dla organizmu?
Diety sokowe. Czy są korzystne dla organizmu?